2 października 2016 roku Pani Dyrektor Iwona Piech oraz delegacja uczniów   naszej szkoły,   towarzysząc pocztowi sztandarowemu, uczciła pamięć 102 mężczyzn pomordowanych we wsi Szczuczki i wzięła  udział w obchodach 77. rocznicy tego bolesnego wydarzenia.

Tu, na naszej ziemi, we wsi Szczuczki  - 1 października 1939 roku zabito wiarę, nadzieję, miłość. Co roku w rocznicę tamtych tragicznych wydarzeń spotykamy się przed kapliczką, w miejscu egzekucji i jednocześnie zbiorowej mogiły, aby oddać hołd tym, którzy polegli za ojczyznę. Składamy kwiaty, zapalamy znicze, poświęcamy zmarłym chwile wspomnień.
Uczestnicy tych bolesnych obchodów złożyli wieńce przy kapliczce – pomniku pomordowanych,  zapalili znicze, wysłuchali  programu artystycznego przygotowanego przez uczniów Gimnazjum w Wojciechowie. Słowa części artystycznej zaprezentowanej przez gimnazjalistów przypomniały  dramatyczne chwile ciągle żywe w naszej lokalnej społeczności, podkreśliły wartość życia , nieuchronność przemijania i siłę miłości. Zgromadzeni na uroczystości mieszkańcy Szczuczek oraz zaproszeni goście wysłuchali także koncertu orkiestry dętej z Wojciechowa,  zespołu „Akordia” oraz uczestniczyli we mszy świętej.