W dniu 17 października o godzinie 12.00 odbyła  się  uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczennice klasy V pięknie wyrecytowały wiersze oraz przekazały życzenia w imieniu całej społeczności uczniowskiej  nauczycielom oraz pracownikom szkoły.

Następnie uczniowie klasy II i III przedstawiły w humorystyczny sposób inscenizację wiersza J. Tuwima „Rzepka”, bowiem przekazywanie wiedzy wymaga wiele trudu i mozołu, tak jak wyrywanie rzepy przez bohaterów wiersz.
Po  przedstawieniu prezes i członkowie Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Wsi Maszki  przekazali upominki nauczycielom i pracownikom szkoły. Następnie wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły zostali zaproszeni na tort przygotowany przez Radę Rodziców.
Edyta Kawalec