W dniach 10 – 14 lutego odbył się w naszej szkole tydzień bezpiecznego Internetu.

W inicjatywie wzięło udział 63 uczniów czyli cała szkoła. W celu promowania pozytywnych zastosowań Internetu podjęliśmy wiele różnorodnych działań. Zajęcia odbywały się w trzech grupach wiekowych. Każda klasa wylosowała również jeden punkt – zasadę bezpiecznego korzystania z Internetu. Cały tydzień uczniowie rozpracowywali ją różnymi metodami. Ostatniego dnia uczniowie wszystkich klas stworzyli smoka „Nie taki Internet straszny”. Umieścili na nim plakaty i instrukcje, które wypracowali podczas internetowego tygodnia.
Liczymy, że wypracowane metody oraz poruszone na zajęciach problemy pozwolą dzieciom pozytywnie ale z dystansem spojrzeć na wartość Internetu.