W dniu 28.09.2016r. uczniowie z klas 4 – 6 uczestniczyli wraz z uczniami szkoły w Wojciechowie w wycieczce do Kazimierza Dolnego. To niezwykle malownicze, renesansowe miasteczko, położone zaledwie kilkadziesiąt kilometrów stąd, i choć dobrze znane nam wszystkim, nie przestaje urzekać swym osobliwym urokiem.

Tym razem postanowiliśmy spojrzeć na to miejsce w nieco inny sposób. Zwiedzanie miasteczka rozpoczęliśmy od Albrechtówki – spaceru do punktu widokowego z panoramą na Małopolski Przełom Wisły i letniskową wieś Męćmierz. Stamtąd udaliśmy się wzdłuż wału wiślanego na Rynek, gdzie uczniowie podzieleni na zespoły, wzięli udział w grze miejskiej, w której z mapą w ręku przemierzali miasteczko wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu odpowiedzi na zagadki związane z Kazimierzem. Po wyłonieniu zwycięzców, słodkich upominkach, ruszyliśmy do Wąwozu Korzeniowego. Ostatnim punktem naszej wycieczki było ognisko. Wróciliśmy w dobrych humorach, trochę zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń.
Mój Kazimierz Dolny
Zbigniew Kozak

Witam cię wciąż
Witam cię na nowo