W dniu 16 listopada 2016r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kurowie już po raz dziesiąty odbyły się prezentacje recytatorów w konkursie poezji i prozy o tematyce patriotycznej.


W poetyckim apelu uczestniczyło łącznie 44 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu województwa lubelskiego. Konkurs przebiegał pod patronatem Starosty Puławskiego. Organizatorami spotkania byli Anna Tarkowska, GOK w Kurowie oraz Gminna Biblioteka Publiczna. Wsparcia finansowego udzielili: LUTUR Lublin, Wójt Gminy i Starosta.  

Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Malwina Kawiak i Michał Kijak z klasy czwartej, a także Andżelika Nowak i Żaneta Piotrowska z klasy piątej. Recytatorzy godnie się zaprezentowali, pięknie deklamując przygotowane utwory. Swą interpretacją, świetnym rozumieniem tekstu, a także ogólnym wyrazem artystycznym, zachwycili jurorów. Komisje konkursowe nagrodziły ich starania. Żaneta Piotrowska zajęła  I – sze miejsce,  Andżelika Nowak, zaszczytne II.,  a Malwina Kawiak – III w swojej grupie wiekowej. Nagrodzonym i wyróżnionym ufundowano nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali poczęstunek, okolicznościowe podziękowania i zestaw długopisów.
Jesteśmy dumni z ich sukcesu! Trzymamy kciuki na kolejnych konkursach.

Sylwia Popiołek