W dniu 18 października wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Miłocinie wybraliśmy się na wycieczkę.

Pierwszym punktem na naszej mapie turystycznej był Czarnolas, gdzie znajduje się muzeum Jana Kochanowskiego. Kolejno szlakiem  niebieskim – z Nowej Słupi, dotarliśmy na szczyt Łysej Góry oraz do Sanktuarium Świętego Krzyża. Kolejnym miejscem, które zwiedziliśmy było Muzeum Minerałów i Skamieniałości. Tam  dzieci wzięły udział m.in. w zajęciach edukacyjnych poświęconych przycinaniu i obrabianiu szlachetnych kamieni.
Następnie po wielu godzinach atrakcji uczniowie mieli czas na dłuższy odpoczynek i zjedzenie obiadu.
Z nowa porcją energii, przystąpiliśmy do zwiedzania ostatniego już na naszej trasie punktu programu, mianowicie Parku Rozrywki i Miniatur w Krajnie. W Parku można podziwiać najcenniejsze zabytki świata m.in. Wieżę Eiffla czy Big Ben.

Kawalec Edyta