"Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś
Niech kolęduje z nami cała ziemia (...)
Wielka radość dzisiaj ogarnęła nas
Zaśpiewajmy Bogu jeszcze raz .."

Nie można wyobrazić sobie przedświatecznych spotkań w naszej szkole bez jasełek. Tak było i tym razem. 22 grudnia 2016 r. szkoła wypełniona była radościa i ... tremą. Goscie dopisali a na twarzach młodych aktorów mozna było zauważyć przejęcie i odpowiedzialność za powierzone zadanie.
        Punkt 11:00, Pani Dyrektor Iwona Piech powitała przybyłych gości.: ks. Jana Hałase - proboszcza parafii św. Teodora w Wojciechowie, Majora w stanie spoczynku - Józefa Szewczyka; pana Mariusza Majchera – zastępcę Wójta Gminy Wojciechów; Przewodniczącego Rady Gminy  pana Marcina Mirosława oraz radnych panią Ewę Kubecką i Tomasza Zielonkę; a także Zarząd  i Komisję rewizyjna Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Wsi Maszki, grono pedagogiczne  rodziców i uczniów. Pan Leszek Iwaniak z muzyczną opowieścią o Mikołaju wprowadził  na "scenę "stremowane dzieci. "Już śniegiem zima świat okryła, Już wigilijna przyszła noc, Już ktoś zagląda do komina, To z siwą brodą przemiły gość...". Przekonywały nas najmłodsi przedstawiciele szkolnej społecznosci. W niejednym oku pojawiła sie łza wzruszenia...
       W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii, o którą zadbała p. Zofia Kotwicka, ukazującej ludzi podążających do Betlejem, młodzi aktorzy z klasy III przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Narodzin w każdym z nas. Sportowcy, dziewczyny z dyskoteki, hotelarz i portier byli zbyt zajęci sobą, by Chrystus rodził sie w nich. Z otwartymi ramionami natomiast Swiętą Rodzinę  przyjęli bezdomni, dzielac sie tym, co mają najcenniejszego – sobą.
Dzieci doskonale odegrały swoje role – niejeden z widzów znalazł w nich siebie. Być może nasze przedstawienie wywołalo choc w jednej osobie chwile refleksji i chęć szukania Chrystusa w sobie i wokół siebie.
        Gdy umilkły ostatnie akordy kolędy, rozległy sie gromkie brawa. Goscie nie szczędzili słów podziekowań i podziwu za ogrom pracy, którą w przygotowanie jasełek włozyli młodzi aktorzy oraz opiekunowie p. Ewelina Nowak i p. Leszek Iwaniak.