Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Maszkach już trzeci raz brali aktywny udział w  Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. World Multiplication Table Day to akcja, której celem  jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. Ten rok był wyjątkowy ze względu na rekordową ilość uczestników. W akcji wzięło udział 2977 szkół, z Polski oraz 14 krajów świata.
Uczniowie naszej szkoły aktywnie przypominali sobie tabliczkę mnożenia, wykorzystując przeróżne formy „tabliczkowych” gier i zabaw. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zadania z różnymi przypadkami mnożenia umieszczone na terenie całej szkoły. Zadanie to wymagało wiedzy, sprytu i szybkości w działaniu. Dużo emocji wywołała gra terenowa przeprowadzana na terenie przyszkolnym. Sprawdziła się tu znajomość tabliczki mnożenia oraz umiejętność korzystania z mapy.
30 września 2016r. w szkole królowała Tabliczka Mnożenia i było to widoczne w klasach, na szkolnych korytarzach i nawet na boisku szkolnym. W „tabliczkowych kącikach” uczniowie między sobą rywalizowali, współpracowali i przede wszystkim doskonalili swoje umiejętności.
Uczniowie, którzy zdali ten egzamin najlepiej otrzymali specjalny certyfikat uprawniający do 5 z matematyki, zaś Szkolnym Mistrzem Tabliczki Mnożenia okazał się Mateusz Niezgoda z piątej klasy.
Dzień Tabliczki Mnożenia dostarczył uczniom nieco odmiany w nauce matematyki. Mieli oni bowiem okazję zobaczyć inną, ciekawszą, radośniejszą stronę tej nauki a także uświadomić o jej przydatności w życiu codziennym. Może w ten sposób zaprzyjaźnią się z matematyką i polubią tę królową nauk.
Magdalena Stangierska