W dniu 02.12.2016r. z okazji zbliżających się mikołajek uczniowie klas III - VI wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Warszawy.

Pierwszym punktem wyjazdu było obejrzenie w Teatrze Muzycznym Roma spektaklu pt. „Mały książę”, który zrobił niezwykłe wrażenie na oglądających.
Następnie odwiedziliśmy najsłodsze miejsce w Warszawie, obok którego nie można przejść obojętnie – Manufakturę Cukierków. Zobaczyliśmy, w jaki sposób metodą pochodzącą z XVII w., powstają małe, słodkie, magicznie kolorowe arcydzieła. Karmelki oraz lizaki tworzone były na naszych oczach. Podczas pokazu dowiedzieliśmy się jak słodka masa zyskuje cudowny zapach, magiczny kolor oraz fantazyjny kształt. Ostatnim punktem naszego wyjazdu było Centrum Nauki Kopernik, wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się oraz inspirowanie do dialogu społecznego na temat nauki. Uczniowie mogli poznawać prawa nauki, poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Mieli także okazję własnoręcznie dokonywać doświadczenia naukowe, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu i wielu aspektów otaczającego świata. Niestety, czas w tym niesamowitym miejscu mija naprawdę szybko, a eksperymentowanie jest tak wciągające, że trzeba na nie przeznaczyć co najmniej kilka godzin.
Do Maszek wróciliśmy późną nocą, ale w dobrych humorach, z bagażem niezapomnianych wrażeń.
S. Popiołek