Eliminacje Gminne do XXXVI Małego Konkursu Recytatorskiego

26 kwietnia 2017 r. w sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury odbyły się Eliminacje Gminne do XXXVI Małego Konkursu Recytatorskiego. W eliminacjach wzięło udział 43 uczniów – z Maszek, Łubek, Miłocina, Palikij i Wojciechowa.
Dzieci występowały w dwóch kategoriach wiekowych:
I – III klasa
IV – VI klasa

Uczestników gminnych eliminacji oceniało jury w składzie:
- Anna Kistelska – główny instruktor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie w pracowni Kultury Żywego Słowa, organizator Wojewódzkich Konkursów Recytatorskich, juror. Pod jej redakcją została wydana książka Czesława Maja „Ścieżka przez Motycz oraz Utkane z pamięci”;
- Monika Wesołowska – instruktor Młodzieżowego Domu Kultury Pod Akacją, prowadzi zajęcia recytatorskie, organizuje konkursy recytatorskie teatralne i jest też logopedą.

Podczas konkursu jury oceniało:
- dobór repertuaru;
- poprawność dykcyjną;
- interpretację utworów;
- ogólny wyraz artystyczny.

Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie klas I-III, natomiast zaraz po nich wystąpili uczniowie klas IV-VI. W oczekiwaniu na werdykt jury dzieci otrzymały słodki poczęstunek.
Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Żaneta Piotrowska, Malwina Kawiak, Patryk Pyź, Aleksandra Guz i Patrycja Stachyra.

Nagrody i nominacje na przegląd powiatowy otrzymały:
Aleksandra Guz – uczennica Szkoły Podstawowej w Maszkach
Patrycja Stachyra – uczennica Szkoły Podstawowej w Maszkach
Żaneta Piotrowska – uczennica Szkoły Podstawowej w Maszkach

Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym uczniom!