Dnia 6 kwietnia w szkole w Wojciechowie odbyła się kolejna, już czwarta edycja międzyszkolnego konkursu języka angielskiego dla klas IV- VI - „Spelling Bee”.

W rywalizacji wzięło udział 18 uczniów ze szkół gminy Wojciechów. W odróżnieniu od innych konkursów językowych, które zwykle sprawdzają znajomość gramatyki i słownictwa, uczestnicy „Spelling Bee” musieli się wykazać umiejętnością literowania wyrazów w języku angielskim. Rzecz niełatwa, a wziąwszy pod uwagę to, że najdłuższe słowo liczyło 17 liter …!!! Było nie tylko trudno, ale również bardzo emocjonująco. Konkurs składał się z jednej części podzielonej na dwa etapy. W pierwszym - zadaniem uczestników było przeliterowanie w języku angielskim słów wylosowanych przez nauczyciela. Każda, nawet najmniejsza pomyłka skutkowała tym, że uczestnik odpadał z gry. W pierwszym etapie wyłoniono także dwie finalistki, które po przerwie walczyły o tytuł najlepszej.
Po naprawdę zaciętej walce trzecie miejsce zajęła uczennica klasy V - Paulina Trojanowska z Publicznej szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Maszkach.
Po dogrywce najlepszą okazała się zwyciężczyni poprzedniej edycji - Angelika Sułek!!! Tuż za nią uplasowała się Julita Marzęda. Obie dziewczynki są uczennicami Szkoły Podstawowej im. Olimpijczyków w Miłocinie.
Celem organizowanego corocznie międzyszkolnego konkursu jest propagowanie i rozwijanie umiejętności językowych wśród uczniów. Myślę jednak, że to także dobra okazja, do spotkania i dobrej rywalizacji. Emocji było wiele – od łez rozczarowania, po wielka radość i nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się na kolejnej edycji konkursu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi, doceniamy wysiłek włożony w przygotowanie i ….życzymy sukcesów w przyszłorocznym konkursie „Spelling Bee”! Do zobaczenia!
Serdeczne gratulacje dla Paulinki!