Relacja z trzeciego międzyszkolnego konkursu pięknego czytania i konkursu plastycznego.

27 kwietnia 2017 r. nowoczesne pomieszczenie biblioteki w naszej szkole wypełniały prawdziwe tłumy. Byli to uczestnicy organizowanego po raz trzeci w naszej gminie konkursu „W Królestwie Słowa i Obrazu”. Już od godziny 9.00 zaproszeni goście - Pani Jolanta Duda - Dyrektor ZS w Wojciechowie, Pani Ewa Węgorowska - pracownik GOK w Wojciechowie, nauczyciele szkół podstawowych z Łubek, Maszek, Palikij, Miłocina i Wojciechowa oraz miłośnicy czytania książek - uczestnicy konkursu - oddawali się przyjemności słuchania fragmentów opowieści o dzieciach z Bullerbyn, Pipi Pończoszance – bohaterach utworów Astrid Lindgren oraz o niezwykłych przygodach Bilba Bagginsa i innych postaci opisanych w powieściach J.R.R. Tolkiena.

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła.
Wisława Szymborska

Prezentacje 34 uczniów z klas I – III oraz IV – VI oceniało profesjonalne jury w składzie: Pani Irena Sudzińska – Kowalczyk (polonistka, współpracownik GOK w Nałęczowie) oraz Pani Agnieszka Winiarska (redaktor „Gazety Bełżyckiej”).
Najlepsze prace plastyczne, które powstały w wyniku inspiracji książkami, a było ich w tej edycji 34, wyłoniło jury w składzie - Pani Urszula Mirosław (instruktor GOK), Pani Elżbieta Mirosław (instruktor GOK) oraz Pani Agnieszka Dmitruk (pedagog szkolny). Wszystkie obrazy były prezentowane na towarzyszącej konkursowi wystawie.

Laureaci konkursu pięknego czytania
Klasy I- III
Mistrz Słowa:
Ada Dmitruk – klasa III ( SP w Wojciechowie)
Wicemistrz Słowa:
Aleksandra Pękalska – klasa I (SP w Palikijach)
Wyróżnienia:
Julia Siwiec - klasa II ( SP w Maszkach)
Julia Grzegorczyk – klasa I (SP w Łubkach)
Aleksandra Guz – klasa III (SP w Maszkach)
Aleksandra Gałus– klasa III (SP w Palikijach)
Klasy IV-VI
Mistrz Słowa:
Nina Kwiatkowska - klasa V ( SP w Palikijach)
Wicemistrz słowa:
Aleksandra Lewandowska - klasa V (SP w Wojciechowie)
Wyróżnienia:
Wiktoria Ciekot - klasa V ( SP w Miłocinie)
Żaneta Piotrowska- klasa V ( SP w Maszkach)
Natalia Iwaniak - klasa V ( SP w Wojciechowie)

Laureaci konkursu plastycznego
Klasy I - III
Mistrz Obrazu
Karol Mirosław – klasa I (SP w Maszkach)
Wicemistrz Obrazu
Michał Mańka - klasa I (SP w Miłocinie)
Patryk Koral - klasa II (SP w Miłocinie)
Klasy IV – VI
Mistrz Obrazu
Patryk Sygnowski - klasa V (SP w Miłocinie)
Wicemistrz Obrazu
Mateusz Tomiło – klasa IV (SP w Maszkach)
Natalia Stefaniak – klasa V (SP w Miłocinie)
Dominika Wieczorek – klasa VI (SP w Wojciechowie)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody - lektury szkolne i słodycze. Laureaci oraz uczniowie wyróżnieni wrócili do domu z nagrodami rzeczowymi, których fundatorami byli: Pani Dyrektor GOK Agnieszka Gąska oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Miła atmosfera oraz ogromne zainteresowanie konkursem sprawiły, że jego organizatorzy – Panie - Małgorzata Ceglarz – Chołody, Agnieszka Bardzel, Agnieszka Dmitruk oraz Bożena Wielowińska już snują plany na kolejny rok.
Opracowanie: Małgorzata Ceglarz - Chołody