24 kwietnia w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Wojciechowie odbył się organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie XVIII Gminny Przegląd Twórczości Teatralnej Szkół.

W przeglądzie wzięło udział 8 grup:
Grupa Teatralna „Chochliki” ze Szkoły Podstawowej w Wojciechowie – spektakl „Wielkanocny Kogel – Mogel”
Grupa Teatralna „Trele – Morele” ze Szkoły Podstawowej w Łubkach – spektakl „O sprytnej Wioli i brodatym skrzacie”
Grupa Teatralna „Wszyscy na scenę” ze Szkoły Podstawowej w Wojciechowie – spektakl „Podróż wyobraźni”
Grupa Teatralna „Marionetka” ze Szkoły Podstawowej w Palikijach – spektakl „Wariacja na temat wiersza J. Brzechwy Dziura w moście”
Grupa Teatralna „Bez nazwy” ze Szkoły Podstawowej w Wojciechowie – spektakl „Samochwały”
Grupa Teatralna „Maska” ze Szkoły Podstawowej w Maszkach – spektakl „Cała prawda o dziewczynach”
Grupa Teatralna „Koszałki” ze Szkoły Podstawowej w Miłocinie – spektakl „Gra”
Grupa Teatralna „Trema” z Gimnazjum w Wojciechowie – spektakl „To i owo”

Spektakle oceniało Jury w składzie:
Henryk Kowalczyk – twórca autorskiego Teatru Scena 6, który przetrwał ponad ćwierć wieku i do dziś uważany jest jako jeden z najważniejszych w lubelskiej alternatywie
Urszula Golejewska – Brytan – aktorka związana artystycznie przez wiele lat z Teatrem Scena 6
Bardzo się cieszymy z nominacji do przeglądu powiatowego!

Serdecznie gratulujemy Aleksandrze Guz, która otrzymała nagrodę specjalną dla najlepszej aktorki.
Jesteśmy z Was bardzo dumni!