Zgodnie z tradycją 28 września obchodziliśmy Święto Patrona naszej szkoły.

Jak co roku uczestniczyliśmy  w pięknej lekcji historii                       o odważnych i godnych podziwu harcerzach Szarych Szeregów. Nigdy nie zapomnimy o ludziach, którzy zawsze i wszędzie pozostali posłuszni Przyrzeczeniu i Prawu Harcerskiemu, a swoją postawą dawali świadectwo o wartościach,  jakie wniosło w ich życie harcerstwo. Będziemy wspominać  tych,  którzy przez całe życie byli wierni ideałom braterstwa i przyjaźni.
Niewielu uczniów ma okazję spotykać się ze swoimi Patronami. My mamy ten zaszczyt, że Członkowie Stowarzyszenia Szarych Szeregów od wielu lat nie odmawiają udziału w ważnych wydarzeniach naszej szkoły i poświęcają swój czas, by dzielić się z nami swoimi doświadczeniami i wspomnieniami.
W tym dniu został rozstrzygnięty również konkurs plastyczny pt. „Szare Szeregi – czas honoru, czas próby”, który miał na celu przybliżenie uczniom postaci młodych harcerzy z Szarych Szeregów, popularyzację postaw patriotycznych, a także stworzenie interesującej galerii prac plastycznych. W konkursie wzięło udział 12 uczestników. I – m zajęła uczennica klasy VI Żaneta Piotrowska, II  - Mateusz Nowak, uczeń klasy V, III – Mateusz Tomiło również uczeń klasy V. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.
Spotkanie zakończyło się ogniskiem,  zawiązaniem kręgu i "Pieśnią pożegnalną".

Kawalec Edyta