W dniu 8 czerwca 2017 uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do miejsca, w którym nic nie jest takie jak się wydaje, do Farmy Iluzji.

Na dzieci czekało wiele atrakcji m.in. lewitujący kran, chata tajemnic, wiklinowy labirynt, szlak trapera, ścieżka zdrowia, labirynt luster, bajkowy pałac cieni, zakręcony domek, mini zoo, pokój Amesa czy kraina olbrzymów.
Kiedy przekroczyliśmy granice parku weszliśmy do świata magii i  iluzji. W latającej chacie tajemnic, budynku, który sprawia wrażenie jakby był unoszony  przez balony, doświadczyliśmy jak łamane są wszelkie prawa fizyki. Woda pokonuje grawitację i płynie do góry a kule bilardowe same wpadają  do łuz. Dzieci odczuły tam jak „błędnik wariuje”.
W muzeum iluzji uczniowie obejrzały wiele magicznych eksponatów. Przed wejściem do budynku przywitały nas lewitujące piłeczki, a w środku szklane hologramy oraz urządzenia wytwarzające kształt przedmiotów.
Wchodząc do zakręconego domku dzieci miały okazję poczuć się jak astronauci. W krainie olbrzymów napotkaliśmy gigantyczne szachy oraz klocki, którymi dzieci chętnie się bawiły.
Bajkowy teatr  cieni zafascynował nas diagramami z popularnych bajek oraz możliwością odbicia swojego cienia na ścianie.
Uczestnicy wycieczki skorzystali ze szlaku trapera, przeszli tor przeszkód oraz ścieżkę zdrowia. Z zaciekawieniem odwiedzili  mini zoo, na którym mieszkały kucyki, kaczki oraz królik. W pokoju Amesa uczniowie sprawdzali jak to jest gdy można być większym od dorosłych a w wiklinowym labiryncie oprócz znalezienia wyjścia rozwiązywali różnego rodzaju zagadki.
Na zakończenie pobytu w parku rozrywki  dzieci z przyjemnością  i radością bawiły się w krainie dmuchawców.
Edyta Kawalec