W czwartek 12 października 2017 r. przeszło sześćdziesięciu zawodników z gminy Wojciechów wzięło udział w Biegu Ariańskim w Łubkach, zorganizowanym przez Stowarzyszenie "U Źródeł Ciemięgi" z Miłocina.

Rywalizacja odbywała się na dystansie 400, 600 i 800 metrów w trzech kategoriach wiekowych: kl. III-IV, kl. V-VI oraz kl. VII. Swoje reprezentacje wystawiły szkoły podstawowe z: Miłocina, Maszek, Palikij i Łubek.  Nasza ekipa licząca 8 uczniów - chłopców i dziewcząt z kl. III –VII uzyskała następujące rezultaty:
w kategorii dziewcząt kl. VII
- Kinga Bednarczyk  - II m.

w kategorii chłopców kl. VII
- Łukasz Mirosław - Pyda - I m.

Najlepsi zawodnicy odebrali z rąk pana prezesa Krzysztofa Góreckiego pamiątkowe puchary, a pozostali uczestnicy październikowego biegu - medale z logo stowarzyszenia.  Na zakończenie imprezy wszyscy uczniowie otrzymali od organizatorów krzepiący poczęstunek.

red. E. Miareczka - Czubak