W dniu 16 listopada 2017r. w Gminnym Ośrodku Kultury     w Kurowie już po raz jedenasty odbyły się przesłuchania recytatorów w konkursie „O Niepodległą”.

Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice: Aleksandra Guz, Patrycja Stachyra, Andżelika Nowak i Żaneta Piotrowska. Wszystkie uczestniczki były bardzo dobrze przygotowane i pięknie deklamowały wybrane utwory. Swą interpretacją, świetnym rozumieniem tekstu, a także ogólnym wyrazem artystycznym, zachwyciły jurorów. Komisje konkursowe nagrodziły ich starania.
Ola zdobyła II miejsce, a Żaneta III w kategorii klas IV – VI, w której przesłuchano aż ok. 30 uczestników!
Nagrodzonym i wyróżnionym ufundowano nagrody książkowe. Wszyscy recytatorzy otrzymali poczęstunek, okolicznościowe podziękowania  i symboliczne upominki. Jesteśmy dumni z ich sukcesu! Trzymamy kciuki na kolejnych konkursach.
Sylwia Popiołek